top of page

БІБЛІЯ і Я

Вітаю вас на каналі православні паперові поробки.

На своєму каналі я ділюсь ідеями для занять в недільній школі.

Сьогодні розкажу і покажу як я за допомогою найпростіших підручних матеріалів знайомила дітей з Біблією.

Я, декілька тижнів тому, переїхала з України до Англії, і це перше моє заняття в ролі викладача недільної школи в Англії. А отже і перша спроба зробити заняття частково англійською. Хвилююсь.

Як і минулі роки в своїй недільній школі я буду з дітьми вести щоденник недільної школи в якому одне заняття – це одна паперова поробка, одна сторінка до щоденнику недільної школи.

Ось такі прості аркуші я приготувала для дітей, з отворами для зшивання в папку – в такий спосіб дуже зручно щозаняття додавати нову поробку до свого щоденника. Аркуш до аркуша і під кінець навчального року виходить книга.

Повернемось до паперової поробки на тему «Біблія».

Для цього заняття я приготувала для дітей

1. Аркуші з отворами

2. Стікери

3. Фломайстери

4. Роздрукований текст розказаного мною матеріалу.

5. Клей-олівець.

6. Степлер.



Під час заняття хочу з дітьми знайти відповіді на такі питання

  1. Ким була написана Біблія?

  2. Коли була написана Біблія?

  3. Які події описуються в Біблії?

  4. Літургія і Біблія.

  5. Цікаве про Біблію!



Ким була написана Біблія?

Тут я не скажу нічого нового для викладача недільної школи. Та мабуть на своєму каналі основною метою вбачаю не розказати щось цікаве, а поділитись тим як я пропоную доносити інформацію до дітей.


Найголовніше на занятті дати можливість дітям спочатку самим спробувати пошукати відповідь на це питання.


Отже слухаємо, слухаємо, хвалимо…!

Те що я планую додати до дитячих припущень:

Головний автор Біблії – Бог, люди – обрані Ним співавтори. Святе Письмо — не виключно Божественний продукт, а продукт Боголюдського співтворчості. Св. Писання було складено внаслідок спільної діяльності Бога та людей. При цьому людина не була пасивною зброєю, знеособленим інструментом Бога, але була Його співробітником, співучасником Його благої дії. Це положення розкривається в догматичному вченні Церкви про Богодуховність Писання.


Біблія (від грец. βιβλία – книги) або Святе Письмо – зібрання Книг (Старого і Нового Завітів), складених за натхненням Святого Духа (тобто Бога) через вибраних, освячених від Бога людей: пророків і апостолів. Зібрання та зведення в єдиний канон книг здійснено Церквою і для Церкви. Складається Біблія з 77 книг.


У всіх 77 книгах Біблії існує якась нештучна, внутрішня узгодженість. Цьому є лише одне пояснення. Писалася ця Книга з навіювання Святого Духа обраними Ним людьми.

Клеїмо голуба - символ Святого Духа на перший стікер.


Біблію писали понад 40 людей, що жили в різних країнах: Вавилоні, Римі, Греції, Єрусалимі… Автори Біблії належали до різних соціальних верств (від пастуха Амоса до царів Давида і Соломона), мали різний освітній рівень (ап. Іоанн був простим рибалкою, ап Павло закінчив Єрусалимську рабинську академію). клеїмо число 40 на перший стікер.



Коли була написана Біблія?

Тут пропоную одразу намалювати історичну стрічку і теж запропонувати дітям відповісти на це питання.

Дізнавшись в попередній розповіді що Біблія складається з багатьох книг і її писало багато авторів можна зробити висновок що ці автори жили в різні проміжки часу.

Біблійні книги написані в різний час протягом близько 1,5 тисячі років – до Різдва Христового та після Його Народження. Перші називаються книгами Старого Завіту, а другі – книгами Нового Завіту.

Біблія складається із 77 книг; 50 міститься у Старому Завіті та 27 – у Новому.

Але знову ж таки всі ці книги написані авторами в різний час були зведені в канонічну форму Церквою на помісних соборах в IV столітті: Іппонському Соборі 393г. та Карфагенському Соборі 397 р.

Книги Старого Завіту створювалися протягом значного проміжку часу: з XIII ст. до н. е. до IV ст. до н. е. Вважається, що канонічні (богонатхненні) книги Старого Завіту були зібрані докупи книжником Ездрою, який жив приблизно за 450 років до н. е.

Спочатку вони були написані на пергаменті або на папірусі (який виготовлявся з стебел рослин, що виростають в Єгипті і в Палестині) тростиною (загострена тростинна паличка) і чорнилом.

Приклеюємо стікер на відмічене місце, підписуємо на яке питання будемо відповідати і клеїмо на зворотній стороні короткий опис сказаного вчителем.

Які події описуються в Біблії?

Біблія – книга релігійна. Головною темою Біблії є спасіння людства Месією, що втілився Божим Сином Ісусом Христом. У Старому Завіті йдеться про спасіння у вигляді прообразів і пророцтв про Месію та про Царство Боже. У Новому Завіті викладається саме здійснення нашого спасіння через втілення, життя і вчення Боголюдини, змальоване Його хресною смертю і воскресінням.

Якщо коротко, то Старий Завіт описує нелегкий шлях розвитку стосунків Бога з вінцем Його творіння людьми. Починаючи з першої книги Буття і до останньої Малахії Бог показує свою любов до людей і бажання бути з ними.

Слово Євангеліє означає «добра звістка», або «приємна, радісна, добра звістка». Цим ім'ям називаються перші чотири книги Нового Завіту, які розповідають про життя і вчення втіленого Сина Божого, Господа Ісуса Христа, — про все те, що Він зробив для встановлення праведного життя на землі та спасіння нас, грішних людей.

Всі чотири Євангелія згідно розповідають про життя і вчення Христа Спасителя, про Його чудеса, Хресні страждання, смерть і поховання, Його славне Воскресіння з мертвих і піднесення на небо.

І тут я вас, діти, хочу спитати - то для чого була написана Богом Біблія, для чого ця книга людині?

Літургія і Біблія.

Як ви гадаєте чи читають Біблію у нашій церкві на Літургії? Чи сьогодні читали цю книгу?

Так! Щоразу на Літургії читають уривки з Біблії і не один раз. Під час літургії часто в молитви вставлені слова зі Старого Заповіту.

Тож наші наступні заняття будуть побудовані так, що ми будемо говорити з вами на уроці саме про той уривок з Біблії який читатиме сьогодні на службі отець Константин.

Цікаве про Біблію!

  1. Який зараз рік? А коли був нульвий рік?

У яких країнах літочислення відрізняється від звичного нам "від Різдва Христового"?


В Ізраїлі за одним із офіційно діючих у країні календарів зараз 5777 рік, за Єдиним національним календарем Індії - 1939 рік ери Сака, в Ірані та Афганістані - 1396 сонячної хіджри, а в багатьох інших мусульманських країнах - 1438 (у мусульманському календарі на десять днів менше, ніж у загальноприйнятому та в іранському, тому, хоча відлік в обох ведеться від дати переселення Мухамеда з Мекки до Медини така розбіжність). У Непалі вже 2074 (від початку правління імператора Вікрамадітья), в Тайланді 2560, в Північній Кореї 106 ери чучхе (з дня народження Кім Ір Сена), і в Японії 29 Хейсей (від сходження на престол імператора Акіхіто).


2. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, Біблія є найпродаванішою і найрозповсюджуванішою книгою в історії:


3. В Біблії є книга Апокаліпсис (або в перекладі з грецької – Одкровення) Іоанна Богослова – це єдина пророча книга Нового Завіту. Вона передбачає про майбутні долі людства, про кінець світу і про початок нового вічного життя і тому, природно, міститься в кінці Святого Письма.


 
 
 

댓글


Форма подписки

Информация отправлена. Спасибо!

Бумажные поделки на православные темы 

 097 642 43 44

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page